Minerały – niezbędne dla zdrowia

beauty-formulaBez odpowiedniej ilości minerałów i proporcji pomiędzy nimi wszystkie procesy zachodzące w organizmie ulegają zaburzeniom.

Bez minerałów twój organizm nie jest w stanie przyswoić bardzo ważnych dla zdrowia witamin.

Na przykład brak cynku powoduje, że w komórkach nerwowych i mózgowych odkłada się zbyt dużo niepotrzebnej miedzi, przez co stajesz się nerwowy, niespokojny, rozdrażniony itp.

Rośliny hodowane na wyjałowionej glebie mają coraz mniej witamin i minerałów. Według niektórych danych jest to spadek o około 70% przez ostatnie 50 lat. Stają się coraz słabsze i podatne na szkodniki dlatego potrzebują ciągłej pielęgnacji, oprysków.

Cierpią na tym ludzie żyjąc z coraz bardziej popularnymi chorobami cywilizacyjnymi.

Jednym ze sposobów uzupełnienia niedoborów jest skorupkoterapia

Metoda stosowania skorupki jest prosta, nie powoduje żadnych skutków ubocznych, nie wymaga poniesienia żadnych kosztów.

Skorupkę jajka zanurzyć na 5 min we wrządku. Pozostawić do wyschnięcia i zmielić w maszynce do kawy. Używać od 0,5 do 1 g dziennie.

Można spożywać z sokiem z cytryny, dodawać do kasz itp.

Jest ona idealnym żródłem wapnia, który w 90 % jest przyswajany przez organizm. Oprócz wapnia w skorupce są wszystkie niezbędne dla organizmu mikroelementy: miedż, fluor, żelazo, mangan, molibden, siarka, krzem, cynk i inne – w sumie 27!

Niemieccy  i węgierscy uczeni, którzy przez 15 lat badali wpływ skorupki na organizm człowieka zauważyli, że u dzieci i dorosłych podawanie skorupki dało pozytywne rezultaty przy: łamliwości paznokci, włosów, krwawieniach dziąseł, zaparciach, pobudliwości, bezsenności, chronicznych katarach, astmie. Jak się okazało, skorupka jajka nie tylko wzmacnia tkank ękostną, ale i usuwa z organizmu pierwiastki promieniotwórcze.

lionkidsD350x350Skorupka jako idealne żródło wapnia jest nieoceniona w leczeniu i zapobieganiu osteoporozie.

 

Wypowiedz się:

Uwaga Włączona jest moderacja komentarzy, dlatego Twój komentarz może nie pokazać się na stronie zaraz po jego wprowadzeniu. Nie wprowadzaj kilkakrotnie tego samego komentarza.